fbpx

Z pasji do wody i tradycji

Rejs Galarem po Gdańsku

Organizujemy rejsy statkiem po Gdańsku na pokładzie kameralnej, przestronnej, 12-osobowej repliki zabytkowej polskiej łodzi typu Galar. Dzięki niewielkiej liczbie pasażerów poczujesz się swobodnie i wyjątkowo. Odkryj Gdańsk z perspektywy wody – z perspektywy, z której widać znacznie więcej. Dzięki naszej łodzi dotrzesz do miejsc niedostępnych dla większych jednostek. Poznaj bogatą historię Gdańska, zabytki oraz zobacz, jak miasto wygląda współcześnie podczas wyjątkowego rejsu po Motławie.

Rejs Galarem po Gdańsku

Wejdź na pokład repliki polskiego statku rzecznego, który użytkowano przez ponad 400 lat i poznaj Gdańsk z poziomu wody. Statki tego typu były w użyciu głównie w XVIII wieku, dlatego to idealna atrakcja dla wszystkich miłośników historii. Jak wygląda plan wycieczki? Rejsy z Gdańska rozpoczynają się w Przystani Galar zlokalizowanej przy gdańskiej stoczni, która niegdyś stanowiła miejsce pracy dla prawie 18 tysięcy osób i była niedostępna dla zwiedzających przez ponad 170 lat. Gdańska stocznia powstała po 1945 roku w miejscu dawnych niemieckich stoczni. To stąd wywodzi się NSZZ „Solidarność”. Ten powstały w 1980 roku związek zawodowy doprowadził do upadku komunizmu w Polsce. Wybierz się w rejs po Motławie i rozpocznij zwiedzanie Gdańska od centrum Starego Miasta. Dowiedz się wielu ciekawych informacji i zobacz największe atrakcje turystyczne w Gdańsku, w tym:
  • tereny po zamku krzyżackim,
  • Długie Pobrzeże z bramami wodnymi prowadzącymi do miasta,
  • słynnego drewnianego Żurawia z XV wieku,
  • urokliwe stare kamienice i ich nowe otoczenie.
Kontynuuj wyprawę, podziwiając inne zabytki i nowe zabudowania Wyspy Ołowianki i Wyspy Spichrzów. Rejs po Gdańsku to również wyjątkowa i niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć z bliska specjalistyczne statki, portowe dźwigi będące symbolem miasta i nabrzeże Portu Gdańsk. Zakończ rejs Galarem po Gdańsku w tym samym miejscu, w którym rozpoczęła się podróż lub zapytaj kapitana o możliwość zakończenia rejsu nieco bliżej Starego Miasta.

ul. Dokowa 1, 80-863 Gdańsk

Na całym terenie Stoczni Cesarskiej obowiązuje opłata parkingowa w wysokości 3 zł za godzinę lub 12 zł za 24 godziny. Opłaty można dokonać bezpośrednio w parkomacie lub przez aplikację ePARK. W razie pytań o rejsy po Gdańsku zapraszamy do kontaktu.

Przed rozpoczęciem wycieczki statkiem po Gdańsku otrzymasz od nas:

  • wodę butelkowaną,
  • koc,
  • opowiadacz w j. pol./ang.,
  • kamizelkę ratunkową.

Co zabrać ze sobą?

Ubierz się odpowiednio do pogody – łódź jest otwarta, dzięki czemu możesz cieszyć się widokiem w pełnej okazałości.

Na łodzi dozwolone jest spożywanie własnych napojów oraz jedzenia.

Akceptujemy zwierzęta domowe (bez dodatkowej opłaty) – pies musi mieć założony kaganiec podczas rejsu. W przypadku szkód wyrządzonych przez zwierzę pełną odpowiedzialność ponosi właściciel/opiekun zwierzęcia.

Dla kogo?

Rejsy w Gdańsku to oferta dla wszystkich – dorosłych, młodzieży, dzieci, rodzin, osób z niepełnosprawnościami, firm, szkół, grup zorganizowanych.

W razie dodatkowych pytań o rejsy po Motławie zapraszamy do kontaktu: hello@galar.org.

Rejsy statkiem po Motławie w Gdańsku – gwarancja niepowtarzalnych widoków

Jeśli chcesz spojrzeć na Gdańsk z perspektywy wody, ale rejsy wielkimi, przepełnionymi statkami nie sprawiają Ci radości, wybierz się w niezapomnianą podróż galarem! Z nami zobaczysz najpiękniejsze miejsca miasta w komfortowych warunkach. Podczas rejsu usłyszysz wiele fascynujących opowieści i będziesz mieć szansę zadać pytania naszym sternikom. Dzięki temu dowiesz się wielu ciekawych faktów na temat Gdańska.

Chcesz zainteresować swoje dzieci historią? A może szukasz oryginalnego pomysłu na integrację zespołu? Zwiedzanie Stoczni Gdańskiej i podziwianie imponujących zabudowań miasta zrobi wrażenie na każdym – niezależnie od wieku czy zainteresowań. Rejsy wycieczkowe w Gdańsku na pokładzie repliki historycznego statku to gwarancja świetnej zabawy w kameralnej atmosferze i odpoczynku od zatłoczonych ulic. Skontaktuj się z nami i zaplanuj wyjątkową atrakcję!

Andrzej
Poland
Czytaj więcej
Wspaniała podróż po Gdańsku od strony wody, której tu pełno. Czuliśmy się jak w Wenecji ale nasze wrażenia były jeszcze większe. Co za wspaniale miasto, polecamy każdemu. Pomysł galara znakomity, przemiła obsługa i wiele ciekawych informacji podanych w milej formie. Do wykorzystania absolutnie przy okazji pobytu w tym cudownym mieście.
Witold
Poland
Czytaj więcej
Wrażenie bardzo dobre, dużo wiadomości o historii Gdańska.
Monika
Poland
Czytaj więcej
Wynajęliśmy cała łódkę i był to strzał w 10. Idealny sposób na spędzenie udanego wieczoru. Gdansk z tej perspektywy robi świetne wrażenie, ekipa sympatyczna, sam galar wbrew pozorom super stabilny mega relaksująca wycieczka, zdecydowanie polecam!
Renata
Poland
Czytaj więcej
Wspaniała atmosfera, profesjonalny przewodnik z bardzo dużą wiedzą, najlepsza okazja, aby zobaczyć Gdańsk z innej strony!!!! Polecamy!!!
Sebastian
Poland
Czytaj więcej
Bardzo miła podróż z przewodnikiem. Świetnie nadaje sie dla rodzin z dziećmi jaki i dla starszych osób. Polecam! 🙂
Poprzedni
Następny

Kalendarz wszystkich rejsów

Udostępnij stronę
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype
Share on whatsapp
Share on email

Zobacz pozostałe rejsy

Galarem po Stoczni
Rejs na Zachód Słońca
Nocny Rejs po Stoczni
wynajem Łodzi

Rejs Galarem Po Gdańsku

Rejs Galarem Po Gdańsku

Skip to content