fbpx
Z pasji do wody i tradycji

Rejs Galarem po Gdańsku

Zapraszamy na niezapomniane, klimatyczne rejsy po Motławie na pokładzie 12-osobowej repliki zabytkowej polskiej łodzi typu Galar. Dzięki niewielkiej liczbie pasażerów poczujesz swobodę, jakiej nigdy jeszcze nie doświadczyłeś podczas zwiedzania. Zobacz Gdańsk z poziomu wody – podziwiaj zabytki, architekturę i piękno miasta w zupełnie nowej odsłonie. Gwarantujemy widoki, których nie zobaczysz nigdzie indziej!

Galar to łódź o niewielkich rozmiarach, dzięki czemu jest w stanie przepłynąć przez miejsca, które są niedostępne dla większych jednostek. Stając się jej pasażerem zyskasz niepowtarzalną okazję na jedyny w swoim rodzaju rejs po Gdańsku, poznanie jego historii i zobaczenie słynnej panoramy miasta z pokładu naszego galara.

Rejs kultowym statkiem | Gdańsk

Wejdź na pokład repliki kultowego statku rzecznego typu galar i przeżyj niezapomniany rejs po wodach Motławy! Statki te swój okres rozkwitu przeżyły w XVIII wieku – wówczas stanowiły jeden z głównych środków transportu drewna i towarów w Polsce. Dawniej, załogę galara stanowiło od 6 do 8 flisaków, którzy zajmowali się rzecznym spławem swoich ładunków. Warto wspomnieć, że tradycje flisackie zostały wpisane na Reprezentatywną Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO. Rejs naszym galarem to zatem nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, ale również na powrót do korzeni i obcowanie z tradycją. Miłośnicy historii z pewnością będą zachwyceni!

Rejs po Motławie | Skąd wyruszamy?

Jak wygląda plan wycieczki? Nasz rejs po Motławie rozpoczyna się w Przystani Galar, zlokalizowanej tuż przy gdańskiej Stoczni. Miejsce to kryje w sobie niesamowitą historię, mającą wpływ nie tylko na losy naszego kraju, ale i całej Unii Europejskiej! To właśnie Stocznia Gdańska była centrum strajku robotników w 1980 roku, który zakończył się podpisaniem Porozumień Sierpniowych. Wydarzenie to nie tylko zainicjowało proces powstawania wolnych związków zawodowych, ale przede wszystkim zainspirowało wiele innych krajów Europy do walki o wolność i demokrację.

Rejs po Gdańsku | Trasa wycieczki

Wejdź na pokład galara, rozsiądź się wygodnie i podziwiaj uroki centrum Starego Miasta, które jest pierwszym celem naszej podróży. Z łodzi będziesz w stanie zobaczyć, między innymi:

 • tereny po zamku krzyżackim,
 • Długie Pobrzeże z bramami wodnymi prowadzącymi do miasta,
 • słynnego drewnianego Żurawia z XV wieku,
 • urokliwe stare kamienice i ich nowe otoczenie.

Kontynuuj wyprawę, podziwiając inne zabytki i nowe zabudowania Ołowianki i Spichrzów – dwóch wysp mieszczących się w samym centrum Gdańska. Pierwsza z nich leży na pograniczu Motławy i Kanału Stępka. Powstała w wyniku przekopania Kanału w 1576 roku. Wówczas nosiła nazwę Szafarnia – dziś na Ołowiance możemy znaleźć ulicę o takiej nazwie. Wyspa Spichrzów to natomiast bogatsza strefa Gdańska, gdzie możemy podziwiać zacumowane w dokach ekskluzywne jachty. Płynąc Motławą na pokładzie galara zobaczymy również wyjątkowy dźwig (żuraw) portowy – największy w średniowiecznej Europie.

Rejs po Gdańsku to wyjątkowa i niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć z bliska specjalistyczne statki, zabytkowe budowle i nabrzeże Portu Gdańsk. Wycieczka kończy się w tym samym miejscu, w którym się rozpoczęła – w Przystani Galar nieopodal gdańskiej Stoczni. Jeżeli potrzebujesz wysiąść nieco bliżej Starego Miasta Gdańsk, powiedz o tym Kapitanowi – za jeden szczery uśmiech na pewno dojdziecie do porozumienia.

Rejs po Gdańsku – lokalizacja

ul. Dokowa 1, 80-863 Gdańsk

Na całym terenie Stoczni Cesarskiej obowiązuje opłata parkingowa w wysokości 3 zł za godzinę lub 12 zł za 24 godziny. Opłaty można dokonać bezpośrednio w parkomacie lub przez aplikację ePARK. W razie pytań o rejsy po Gdańsku zapraszamy do kontaktu.

Rejsy statkiem po Gdańsku – cennik

Przed rozpoczęciem wycieczki statkiem po Gdańsku otrzymasz od nas:

 • koc,
 • opowiadacz w j. pol./ang.,
 • kamizelkę ratunkową.

Co zabrać ze sobą na rejs po Motławie?

Jeżeli planujesz wziąć udział w rejsie galarem pamiętaj o odpowiednim ubiorze, który dostosowany jest do aktualnych warunków atmosferycznych. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnego uczucia zimna lub przegrzania i będziesz mógł w pełni cieszyć się pięknymi widokami, oferowanymi przez naszą otwartą łódź.

Na pokładzie galara nie musisz martwić się o jedzenie i picie – dozwolone jest spożywanie napojów,  jedzenia oraz przekąsek zakupionych w kawiarni Yard.Cafe znajdującej się na terenie Przystani Galar Gdański.

Jeśli chcesz zabrać ze sobą swojego czworonoga, to nie ma problemu – akceptujemy zwierzęta domowe bez dodatkowych opłat. Pamiętaj jednak, że w przypadku psów konieczne jest posiadanie kagańca i kontrolowanie zwierzęcia podczas całego rejsu. Właściciel lub opiekun czworonoga ponosi pełną odpowiedzialność za wszelkie szkody wyrządzone przez zwierzę na łodzi.

Komu dedykujemy nasze rejsy statkiem? | Gdańsk

Rejsy po wodach Gdańska są doskonałą opcją dla każdego – bez względu na wiek, płeć czy zainteresowania. Oferujemy atrakcje:

 • dla dorosłych, którzy szukają spokoju i relaksu,
 • dla młodzieży, która chce spędzić czas z przyjaciółmi,
 • dla dzieci, które zawsze marzą o przygodach na wodzie,
 • dla rodzin, które chcą spędzić czas razem,
 • dla osób z niepełnosprawnościami, które chcą skorzystać z uroków rejsu,
 • dla firm, które chcą zorganizować niezapomniane wydarzenie dla swojego personelu.

Nasi doświadczeni kapitanowie i załoga zawsze dbają o to, aby wszyscy pasażerowie czuli się bezpiecznie i komfortowo na pokładzie. Galar wyposażony jest w specjalne udogodnienia, które pozwalają na swobodne korzystanie z rejsu przez osoby z niepełnosprawnościami.

Jeśli szukasz miejsca na wycieczkę szkolną, to właśnie u nas znajdziesz ciekawą propozycję. Nasze rejsy oferują możliwość poznania historii Gdańska z perspektywy wody, co na pewno przypadnie do gustu wszystkim uczniom.

Zapraszamy wszystkich do skorzystania z naszej oferty i przeżycia niezapomnianych chwil na wodach Gdańska!

W razie dodatkowych pytań o rejsy po Motławie, zapraszamy do kontaktu: hello@galar.org.

REGULAMIN
I. ZAKRES I PRZEDMIOT REGULAMINU
1. Niniejszy regulamin opisuje procedurę świadczenia usługi (wykonanie rejsu) przez Galar Gdański będącej marką Fundacji Galar Gdański.
2. Adres siedziby Fundacji Galar Gdański: al. Grunwaldzka 5, 80-236 Gdańsk, NIP: 9571101331, REGON: 369372856.
II. ZASADY I WARUNKI ŚWIADCZENIA USŁUGI
Usługi turystyczne świadczone przez Galar Gdański w zakresie rejsów wycieczkowych po Gdańsku wykonywane są z zachowaniem wszystkich wymaganych przepisami norm, zapewniając bezpieczeństwo pasażerom i załodze. Rejsy odbywają się replikami starodawnych, drewnianych łodzi typu Galar.
Zasady obowiązujące osoby znajdujące się na pokładzie łodzi i zasady zwrotu/ zmiany biletów:
1. Osoby indywidualne wchodzą na pokład za okazaniem ważnego biletu.
2. Jednorazowo na łódź może wsiąść nie więcej niż 12 osób.
3. Wejście na łódź powinno odbywać się w sposób spokojny, tak by nie stwarzać zagrożenia dla siebie i pozostałych pasażerów.
4. Pasażerowie po wejściu na pokład zobowiązani są do podporządkowywania się poleceniom wydawanym przez sternika.
5. Zabrania się wsiadania do łodzi osobom będącym pod znacznym wpływem alkoholu lub innych środków odurzających mimo dokonanej rezerwacji i opłacenia biletu. Osobą decydującą o tym kto nie może wsiąść na pokład z uwagi na ww stan jest sternik.
6. W uzasadnionych wypadkach sternik uprawniony jest do niewpuszczenia lub usunięcia z pokładu osób niestosujących się do zasad określonych niniejszym regulaminem bez możliwości zwrotu kosztów biletu.
7. Uczestnicy rejsu poniżej 18 roku życia zobowiązani są do noszenia kamizelek ratunkowych.
8. Dzieci i młodzież szkolna do 18 roku życia muszą znajdować się pod opieką rodzica lub opiekuna.
9. Obowiązuje zakaz palenia tytoniu oraz innych środków odurzających na pokładzie łodzi.
10. Na pokładzie łodzi dozwolone jest spożywanie alkoholu jedynie za zgodą sternika.
11. Na pokład łodzi dozwolone jest zabranie nieagresywnych, spokojnych zwierząt domowych. W przypadku psów wymagany jest kaganiec. Za ewentualne wszelkie szkody wyrządzone przez zwierzę w pełni odpowiada właściciel lub opiekun zwierzęcia.
12. Zabrania się wrzucania do wody śmieci lub innych przedmiotów.
13. Podczas płynięcia łodzią oraz w czasie mijania się z innymi jednostkami pływającymi, surowo zabrania się: wstawania z miejsca, wychylania się za burtę, chwytania się odbojników burtowych łodzi, zaczepiania mijanej jednostki, zmiany miejsca siedzenia, zamieniania się miejscami z innymi osobami.
14. Podczas przepływania pod mostami i kładkami, surowo zabrania się: wstawania z miejsca siedzenia, wychylania się za burtę, unoszenia rąk do góry, chwytania się mostów, chwytania się odbojników burtowych łodzi, zmiany miejsca siedzenia, zamieniania się miejscami z innymi osobami. W przypadku wysokiego stanu wody, podczas przepływania pod kładkami należy schylić lekko głowę.
15. Na pokład nie zabiera się przedmiotów o znacznych gabarytach mogących utrudnić żeglugę.
16. Za ewentualne szkody wyrządzone przez pasażera Galarowi Gdańskiemu lub osobom trzecim z przyczyn leżących po jego stronie odpowiedzialność ponosi pasażer lub jego opiekun.
17. W przypadku zniszczenia, zagubienia, zostawienia lub kradzieży rzeczy wartościowych podczas rejsu łodzią Galar Gdański nie ponosi odpowiedzialności.
18. Galar Gdański nie ponosi odpowiedzialności za szkody i wypadki spowodowane przez pasażerów nie stosujących się do zasad niniejszego regulaminu.
19. Łódź jest otwartopokładowa – zaleca się przygotowanie ubioru odpowiednio do pogody.
20. Galar Gdański nie ponosi odpowiedzialności za zmiany i niedogodności powstałe w trakcie trwania rejsu z przyczyn od niego nie zależnych, np.: działanie siły wyższej, nagłe załamanie pogody itp.
21. Galar Gdański zastrzega sobie prawo zmiany trasy rejsu oraz ilości i kolejności odwiedzanych miejsc/przystanków wynikających z zaistniałych warunków pogodowych, warunków panujących na torze wodnym oraz ze względu na bezpieczeństwo załogi, pasażerów i łodzi.
22. Galar Gdański zastrzega sobie prawo do odwołania rejsu w przypadku silnych opadów deszczu lub innych warunków uniemożliwiających żeglugę. W takim przypadku Klient ma prawo żądać zwrotu pełnej kwoty biletu lub zmiany terminu rejsu.
23. Kupując bilet przez stronę www.galar.org Klient ma prawo zrezygnować z rejsu, zmienić jego termin lub godzinę bez podawania przyczyny i ponoszenia żadnych kosztów do 24h przed godziną rejsu. W celu anulowania lub zmiany rezerwacji konieczny jest kontakt mailowy z Galar Gdański na adres hello@galar.org .
24. Wszelkie zastrzeżenia odnośnie wykonanej usługi oraz reklamacje należy zgłaszać mailowo na adres: hello@galar.rog.pl. Reklamacje zostaną rozpatrzone w przeciągu 7 dni roboczych.
25. Pasażerowie uczestnicząc w rejsie wyrażają bez zastrzeżeń zgodę na warunki określone niniejszym regulaminem.
26. Galar Gdański prowadzi zdalną Obsługę Klienta w zakresie przyjmowania rezerwacji i rozpatrywania reklamacji: e-mail: hello@galar.org.pl, tel. +48 500 609 999.
27. Usługa Rejsów Turystycznych prowadzona jest przy ul. Dokowej 1, 80-863 Gdańsk.
III. POLITYKA PRYWATNOŚCI
1. Administratorem danych osobowych w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2018 r., poz. 1000) jest: Galar Gdański, al. Grunwaldzka 5, 80-236 Gdańsk, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000716387, REGON: 369372856, NIP: 9571101331.
2. Galar Gdański przetwarza dane osobowe wymagane w formularzu rezerwacyjnym w celu świadczenia usług drogą elektroniczną, zawierania i wykonywania umów sprzedaży produktów zamówionych przez Klienta.
3. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale jednocześnie niezbędne do realizacji umowy i zakupów.
4. Dane osobowe przechowujemy do czasu wygaśnięcia umowy, ale z zastrzeżeniem, że mogą być one przechowywane w celach procedowania reklamacji, celach statystycznych, marketingowych oraz rozliczeniowych w sytuacjach, w których jest to wymagane lub dozwolone zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
5. Do kontaktu z Administratorem służy następujący adres e-mail: info@galar.org. Poprzez kontakt z Administratorem danych osobowych Klient może zażądać dostępu do swoich danych w celu ich zmiany, sprostowania, usunięcia, przeniesienia lub wnieść sprzeciw wobec ich dalszego przetwarzania.
IV. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Administrator nie ponosi odpowiedzialności wobec Klienta za działania wynikłe ze strony pośrednika płatności i rezerwacji.
2. Administrator zastrzega sobie prawo do zamieszczenia na sprzedawanych biletach imienia i nazwiska Klienta dla celów weryfikacyjnych podczas wydarzenia oraz wyeliminowania procedury zakupu biletów przez Klientów w celu ich dalszej odsprzedaży z zyskiem.
3. Każda próba zakupu biletów w celu ich dalszej odsprzedaży z zyskiem jest wykroczeniem (Art. 133 Kodeksu wykroczeń) i zostanie zgłoszona odpowiednim organom ścigania. Bilety będące przedmiotem ofert odsprzedaży z zyskiem mogą zostać unieważnione. Administrator zastrzega sobie prawo do odmowy Klientowi zwrotu środków za bilety zakupione w celu dalszej sprzedaży z zyskiem.
4. Galar Gdański zastrzega sobie prawo do rejestrowania wydarzenia i utrwalania wizerunku Klientów przy użyciu urządzeń cyfrowych w celu rejestracji przebiegu rejsów. Kupując bilet, Klient automatycznie wyraża zgodę na rejestrację jego wizerunku.
5. Kwestie nie ujęte w regulaminie zaleca się rozwiązywać polubownie. Wszelkie nierozwiązane spory będą rozstrzygane przez sądy powszechne właściwe miejscowo dla siedziby Fundacji Galar Gdański.
Regulamin obowiązuje od dn. 01 maja 2021 roku.

Dlaczego warto zostać pasażerem galara? | Rejsy statkiem Gdańsk

Jeśli chcesz poczuć prawdziwy klimat Gdańska i zobaczyć miasto z dotąd nieznanej Ci perspektywy, to wybierz się w rejs galarem po Motławie. To niezapomniane przeżycie dla każdego turysty, który chce poznać historię i kulturę Grodu Neptuna oraz podziwiać piękne krajobrazy z poziomu wody.

Galary to tradycyjne statki, które od wieków pływają po Motławie i Bałtyku. Podczas rejsu galarem poczujesz magię dawnych czasów, gdy to flisowie korzystali z atutów wspomnianej łodzi, by transportować swoje towary pomiędzy miastami. Wycieczka pozwoli Ci także na zobaczenie wielu interesujących miejsc, w tym pięknych kamienic i zabytkowych mostów, a także ogromnych statków cumujących wzdłuż nabrzeża. Będziesz mieć także okazję podziwiać panoramę Gdańska i zrobić sobie zdjęcie na jej tle.

W trakcie rejsu poznasz wiele ciekawostek o historii Grodu Neptuna oraz o tym, jakie ważne wydarzenia miały tam miejsce. Usłyszysz o sławnych mieszkańcach Gdańska oraz o tym, jakie znaczenie miało to miasto w historii Polski i Europy. Co więcej, rejs galarem to również wspaniała okazja, aby się w pełni zrelaksować i odpocząć od zgiełku miasta. Cisza, spokój i delikatne kołysanie łodzi sprawią, że poczujesz się odprężony i zrelaksowany, a wszystkie Twoje problemy odejdą w niepamięć.

Nie wahaj się więc i wybierz się w rejs galarem po Motławie – to niezapomniane przeżycie, które na długo pozostanie w Twojej pamięci, jednocześnie wprowadzając Cię w magiczny świat tradycji i historii Gdańska.

Rejsy statkiem po Motławie | Gwarancja niepowtarzalnych widoków

Jeśli chcesz spojrzeć na Gdańsk z perspektywy wody, ale rejsy wielkimi, przepełnionymi statkami nie sprawiają Ci radości, wybierz się w niezapomnianą podróż po Motławie naszym galarem! Z nami zobaczysz najpiękniejsze miejsca miasta w komfortowych warunkach. Podczas rejsu usłyszysz wiele fascynujących opowieści i będziesz mieć szansę zadać pytania naszym sternikom. Dzięki temu dowiesz się wielu ciekawych faktów na temat Gdańska.

Chcesz zainteresować swoje dzieci historią? A może szukasz oryginalnego pomysłu na integrację zespołu? Zwiedzanie Stoczni Gdańskiej i podziwianie imponujących zabudowań miasta zrobi wrażenie na każdym – niezależnie od wieku czy zainteresowań. Rejsy wycieczkowe w Gdańsku na pokładzie repliki historycznego statku to gwarancja świetnej zabawy w kameralnej atmosferze i odpoczynku od zatłoczonych ulic. Skontaktuj się z nami i zaplanuj wyjątkową atrakcję dla siebie i bliskich!

Andrzej
Poland
Czytaj więcej
Wspaniała podróż po Gdańsku od strony wody, której tu pełno. Czuliśmy się jak w Wenecji ale nasze wrażenia były jeszcze większe. Co za wspaniale miasto, polecamy każdemu. Pomysł galara znakomity, przemiła obsługa i wiele ciekawych informacji podanych w milej formie. Do wykorzystania absolutnie przy okazji pobytu w tym cudownym mieście.
Witold
Poland
Czytaj więcej
Wrażenie bardzo dobre, dużo wiadomości o historii Gdańska.
Monika
Poland
Czytaj więcej
Wynajęliśmy cała łódkę i był to strzał w 10. Idealny sposób na spędzenie udanego wieczoru. Gdansk z tej perspektywy robi świetne wrażenie, ekipa sympatyczna, sam galar wbrew pozorom super stabilny mega relaksująca wycieczka, zdecydowanie polecam!
Renata
Poland
Czytaj więcej
Wspaniała atmosfera, profesjonalny przewodnik z bardzo dużą wiedzą, najlepsza okazja, aby zobaczyć Gdańsk z innej strony!!!! Polecamy!!!
Sebastian
Poland
Czytaj więcej
Bardzo miła podróż z przewodnikiem. Świetnie nadaje sie dla rodzin z dziećmi jaki i dla starszych osób. Polecam! 🙂
Poprzedni
Następny
Kalendarz wszystkich rejsów
Zobacz pozostałe rejsy
Galarem po Stoczni
Rejs na Zachód Słońca
Nocny Rejs po Stoczni
wynajem Łodzi

Rejs Galarem Po Gdańsku

Rejs Galarem Po Gdańsku

Skip to content