fbpx

Z pasji do wody i tradycji

Rejs Galarem na Zachód Słońca

Wybierz się w urokliwy rejs statkiem po Gdańsku podczas olśniewającego zachodu słońca i odkryj zupełnie nowy sposób zwiedzania. W Gdańsku słońce zachodzi na tle portowych dźwigów (żurawi) będących symbolem miasta. Piękne, pomarańczowe promienie odbijają się w wodzie, tworząc niepowtarzalny klimat. Tego nie da się opisać słowami, to trzeba zobaczyć!

Rejs Galarem na Zachód Słońca

W rejs na zachód słońca zabierze Cię kameralna, przestronna, 12-osoba replika historycznej łodzi typu galar. Dzięki niewielkiej liczbie pasażerów poczujesz się swobodnie i komfortowo. Odkryj Gdańsk z perspektywy wody – z perspektywy, z której widać znacznie więcej, a dzięki naszej łodzi dotrzesz do miejsc niedostępnych dla większych jednostek. Poznaj bogatą historię Gdańska, zabytki i zobacz, jak miasto rozwinęło się na przestrzeni lat.

Podziwiaj Gdańsk z poziomu wody, płynąc na pokładzie repliki polskiego statku rzecznego, który użytkowano przez ponad 400 lat. Statki tego typu były w użyciu głównie w XVIII wieku.

Rozpocznij rejs statkiem Gdańsk z Przystani Galar znajdującej się przy gdańskiej stoczni, która w przeszłości stanowiła miejsce pracy dla prawie 18 tysięcy osób i pozostawała zamknięta dla odwiedzających przez ponad 170 lat. Stocznia powstała po 1945 roku w miejscu dawnych niemieckich stoczni. To stąd wywodzi się NSZZ „Solidarność” – powstały w 1980 roku związek zawodowy, który doprowadził do upadku komunizmu w Polsce.

Zrelaksuj się, odpręż i podziwiaj piękny zachód słońca na tle gdańskich dźwigów portowych będących symbolem Gdańska.

Przepłyń Motławą przez centrum Starego Miasta. Poznaj wiele ciekawych informacji i zobacz największe atrakcje turystyczne w Gdańsku. Tereny po zamku krzyżackim, Długie Pobrzeże z bramami wodnymi prowadzącymi do miasta, słynnego drewnianego Żurawia z XV wieku oraz urokliwe stare kamienice we współczesnym otoczeniu. Kontynuuj rejs i podziwiaj pozostałe zabytki oraz nowe zabudowania Wyspy Ołowianki i Wyspy Spichrzów. Rejs Galarem na Zachód Słońca to również doskonała okazja, by przyjrzeć się specjalistycznym statkom, dźwigom portowym i zobaczyć z bliska nabrzeże Portu Gdańsk.

Zakończ rejs na zachód słońca w Gdańsku w tym samym miejscu, w którym się rozpoczął. Możesz też zapytać kapitana o możliwość zakończenia rejsu nieco bliżej Starego Miasta.

ul. Dokowa 1, 80-863 Gdańsk

Na całym terenie Stoczni Cesarskiej obowiązuje opłata parkingowa w wysokości 3 zł za godzinę lub 12 zł za 24 godziny. Opłaty można dokonać bezpośrednio w parkomacie lub przez aplikację ePARK.

Przed rozpoczęciem rejsu na zachód słońca w Gdańsku otrzymasz:

  • wodę butelkowaną,
  • koc,
  • opowiadacz w j. pol./ang.,
  • kamizelkę ratunkową.

Co zabrać ze sobą?

Ubierz się odpowiednio do pogody. Wycieczka statkiem Gdańsk odbywa się na otwartej łodzi, dzięki czemu możesz podziwiać zachód słońca w pełnej okazałości.

Podczas rejsu możesz spożywać własne jedzenie oraz napoje.

Akceptujemy zwierzęta domowe (bez dodatkowej opłaty). Pamiętaj jednak, że na pokładzie pies musi mieć założony kaganiec. W przypadku szkód wyrządzonych przez zwierzę pełną odpowiedzialność ponosi jego właściciel/opiekun.

Dla kogo?

Dla młodzieży, dorosłych, osób z niepełnosprawnościami, a także firm oraz grup zorganizowanych.

Ze względu na charakter wycieczki, godziny startu oraz czas trwania, rejs na zachód słońca Gdańsk jest przeznaczony dla osób dorosłych oraz młodzieży. Rodziny z dziećmi zapraszamy na dzienne rejsy po Gdańsku.

Jeśli masz dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu: hello@galar.org.

Gdańsk – rejsy statkiem, które robią wrażenie

Rejsy Gdańsk to wyjątkowa atrakcja dla wszystkich, którzy chcą odpocząć od zatłoczonych ulic i poznać najpiękniejsze miejsca w Gdańsku z zupełnie nowej perspektywy. Podczas wycieczki galarem usłyszysz wiele interesujących historii i będziesz mieć okazję porozmawiać ze sternikami. To wspaniała okazja, by dowiedzieć się czegoś nowego o Gdańsku, jednocześnie podziwiając imponujące żurawie na tle zachodzącego słońca.

Chcesz wybrać się w rejs statkiem po Gdańsku razem z dziećmi? Poznaj resztę naszej oferty: Rejs Galarem po Gdańsku oraz zwiedzanie Stoczni Gdańskiej. Zarezerwuj termin i zrób swoim bliskim wyjątkową niespodziankę – wycieczka repliką historycznej łodzi na pewno zrobi na nich wrażenie!

Beata
Poland
Czytaj więcej
Trasa była naprawdę interesująca i daje inne spojrzenie na Gdańsk. Zaczynasz w stoczniach przemysłowych, zanim dotrzesz do starego miasta pod niskimi mostami i wąskimi drogami wodnymi. Gospodarz był niesamowicie kompetentny i bardzo przyjazny facet. Oprócz informowania nas o całej historii tego pięknego miasta również się śmiał i mówił nam o życiu w ogóle. Mieliśmy szczęście, że udało nam się to zrobić tak, że byliśmy jedynymi klientami na łodzi, więc była to w zasadzie prywatna wycieczka. Polecam ułożenie dodatkowej ceny, aby zagwarantować prywatną wycieczkę, była doskonała.
Natalia
Poland
Czytaj więcej
Bardzo fajny rejs, piękne widoki. Mimo, że mieszkam od urodzenia w Gdańsku, to dowiedziałam się wielu ciekawostek. Miły Pan przewodnik 🙂
Paulina
Poland
Czytaj więcej
Bardzo sympatyczny właściciel, opowiada z pasja i czuć, że robi to z serca dzięki czemu podróż jest w miłej i przyjemnej atmosferze, a w dodatku rejs prywatny
Tomasz
Poland
Czytaj więcej
Przepiękna wycieczka. Bajkowe wręcz widoki.
Poprzedni
Następny

Kalendarz wszystkich rejsów

Udostępnij stronę
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype
Share on whatsapp
Share on email

Zobacz pozostałe rejsy

Galarem po Gdańsku
Galarem po Stoczni
Nocny Rejs po Stoczni
wynajem Łodzi

FUNDACJA GALAR GDAŃSKI jest organizacją pozarządową założoną w styczniu 2018 r. jako sposób na aktywizację zawodową osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz pomysł na promocję miasta Gdańska (jego historii i kultury). W Fundacji znajdują zatrudnienie osoby niepełnosprawne oraz długotrwale bezrobotne.

Fundacja tworzona jest przez osoby pełne zapału i planów rozwojowych na przyszłość. W roku 2018 udało się fundacji wdrożyć usługę w postaci rejsów historycznymi łodziami (galarami) wokół dwóch wysp: Wyspy Spichrzów i Ołowianki.

W planach jest między innymi przywrócenie mieszkańcom pieszo-rowerowej przeprawy promowej jako połączenia pomiędzy dzielnicą Nowy Port a Twierdzą Wisłoujście.

Historyczne polskie łodzie, a do nich zalicza się również galar, są dziedzictwem kulturowym Polski, które należy pielęgnować. Dlatego, jako
wyraz dbałości o dorobek materialny i duchowy pokoleń, promem służącym przeprawie będzie galar, ale już w większym większym
rozmiar.
W ramach rozwoju Fundacji będziemy chcieli organizować staże zawodowe dla osób z wykluczenia społecznego oraz wychodzącej
z domów dziecka. Podczas projektowania zajęć podopieczni kształcić się będą w znajomości rzemiosł stoczniowego oraz szkutniczego.
W dalszej perspektywie myślimy o stworzeniu żywego muzeum szkutnictwa, w którym na oczach zwiedzających budowane będą repliki historycznych
łódzkie.
W ramach prowadzącej działalności błonowej szereg przedsięwzięcia społeczne, w tym: rejsy edukacyjne galarami dla
dzieci i młodzieży, plenery artystyczne dla uzdolnionej młodzieży, sprzątanie rzek i terenów zielonych czy też pikniki rodzinne.
Łódź, którą masz, płynąć, jest repliką starodawnych Łódź typu galar (sterowana w XVIII wieku), Przyciągające uwagę na wodę Motławy w nieco odmiennych warunkach. Galar jest typem dawnego polskiego statku rzecznego używanego do jednorazowego
transportu towarów (m.in. soli, wapna, cynku, mydła, zboża) w dół rzeki. Do Gdańska spływano z górnej Wisły oraz Sanu.
Ówczesne galary osiągały rozmiary 18 m długości i 8 m szerokości. Potrafiły udźwignąć 25 ton towarów.

Skip to content