fbpx
Z pasji do wody i tradycji

Rejs Galarem po Stoczni

Zapraszamy Cię do udziału w niesamowicie ciekawym, pełnym informacji i niepowtarzalnych widoków rejsie po wodach Motławy, który pozwoli Ci odkryć niezwykłą historię Stoczni Gdańskiej. Podczas rejsu, który odbywa się na replice historycznej łodzi typu galar, będziesz podziwiać piękne krajobrazy, zobaczysz przemysł stoczniowy od wewnątrz, a także przepłyniesz trasę, której nie da się pokonać innymi, większymi jednostkami pływającymi.

Przestronna, 12-osobowa łódź zabierze Cię w podróż, podczas której usłyszysz opowieści o gdańskich stoczniach a także zobaczysz, jak Stocznia Gdańsk i Stocznia Remontowa wyglądają obecnie. Ze względu na gabaryty naszego galara, wycieczkę po stoczni z poziomu Motławy dedykujemy szczególnie tym osobom, które cenią sobie kameralną atmosferę i swobodę podczas zwiedzania.

W związku ze zmianą przepisów portowych, które zakazują jednostkom komercyjnym wpływanie na akweny stoczniowe, rejsy po stoczni zostają zawieszone do odwołania. 

Rejs po Stoczni Gdańskiej

Chcesz zobaczyć, jak wygląda Stocznia Gdańska, ale tradycyjne zwiedzanie nie sprawia Ci radości? Odrzuć więc nudne schematy i wskocz na pokład galara – repliki słynnego polskiego statku rzecznego. Statki tego typu wykorzystywano przez ponad 400 lat, już od XVIII wieku. Dziś natomiast stanowią one cenny zabytek kultury i dziedzictwa narodowego.

Podczas rejsu będziesz mieć okazję zobaczyć gdański przemysł stoczniowy z zupełnie innej strony, niż podczas klasycznego zwiedzania. Z pokładu statku ujrzysz nie tylko przepiękne widoki, ale również nieznane Ci dotąd zakątki miasta, niemożliwe do dostrzeżenia z poziomu gruntu. Posłuchasz także ciekawych historii naszego przewodnika, który podzieli się z Tobą mało znanymi faktami na temat Stoczni Gdańskiej. To wyjątkowe doświadczenie na pewno przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie oryginalne formy zwiedzania i lubią odkrywać świat z całkowicie nowej perspektywy.

Początek Rejsu | Stocznia Gdańska

Cała wyprawa rozpoczyna się w Przystani Galar, która mieści się nieopodal celu naszej podróży – gdańskiej Stoczni. Stocznia Gdańska to miejsce, które kryje w sobie niesamowitą historię. Zbudowana została po roku 1945, w miejscu dawnych niemieckich doków. W latach 50. i 60. XX wieku stocznia przeżywała okres intensywnego rozwoju i modernizacji, natomiast na przełomie lat 70. i 80. XX wieku, zyskała międzynarodową sławę – wszystko to za sprawą wydarzeń sierpniowych z 1980 roku.

Wówczas to robotnicy Stoczni Gdańskiej rozpoczęli strajk, domagając się poprawy warunków pracy i władzy niezależnych związków zawodowych. Inicjatywa zakończyła się podpisaniem porozumień sierpniowych, które przyczyniły się do upadku komunizmu w Polsce i całej Europie.

W latach 90. XX wieku Stocznia Gdańska przeżywała kryzys, ale mimo to kontynuowała swoją działalność. W 2008 roku została sprzedana prywatnemu inwestorowi. Obecnie, stocznia w Gdańsku specjalizuje się w remontach i modernizacji statków, wciąż pozostając ważnym ośrodkiem przemysłu okrętowego i jednym z symboli Grodu Neptuna. Rejs po Stoczni Gdańskiej to zatem doskonała okazja na wartościową i ciekawą lekcję historii, która przypadnie do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Zwiedzanie Stoczni Gdańskiej | Trasa rejsu

Po zawitaniu na pokład galara, rozsiądź się wygodnie, otul otrzymanym kocykiem i zatrać w tej niesamowitej przygodzie. Opłyń Wyspę Ostrów, na której znajduje się Stocznia Gdańska oraz Gdańska Stocznia „Remontowa” – jedne z największych i najważniejszych tego typu obiektów w Polsce oraz na świecie.

Podczas rejsu będziesz mieć okazję zobaczyć pracę tych potężnych zakładów z bliska. Każda wyprawa jest inna, a aktualne prace prowadzone w stoczni uzależnione są od potrzeb rynku. W zależności od bieżącej sytuacji, zobaczysz jak budowane są nowe statki, jak do remontów wpływają kolejne jednostki, a przy odrobinie szczęścia zostaniesz świadkiem wodowania bocznego nowego obiektu.

Rejs po Stoczni Gdańskiej to nie tylko wspaniała okazja do poznania branży stoczniowej, ale także możliwość zobaczenia z bliska portowych dźwigów, które są jednym z symboli miasta i nabrzeża Portu Gdańsk. Ta wyjątkowa atrakcja z pewnością zachwyci każdego, kto jest zainteresowany historią i nowoczesnymi technologiami.

Po zakończeniu rejsu po stoczni, wróć do miejsca, w którym się rozpoczął – pełen wrażeń i niezapomnianych wspomnień. To idealna oferta dla rodzin, grup przyjaciół czy firmowych wyjazdów integracyjnych. Nie przegap tej okazji i zarezerwuj swoje miejsce na rejs po Stoczni Gdańskiej już dziś!

Rejs po Stoczni – lokalizacja

ul. Dokowa 1, 80-863 Gdańsk

Na całym terenie Stoczni Cesarskiej obowiązuje opłata parkingowa w wysokości 3 zł za godzinę lub 12 zł za 24 godziny. Opłaty można dokonać bezpośrednio w parkomacie lub przez aplikację ePARK. W razie pytań o zwiedzanie Stoczni Gdańskiej zachęcamy do kontaktu.

Rejs po Stoczni Gdańskiej – co w pakiecie?

Zanim poznasz Stocznię Gdańską od środka i rozpoczniesz zwiedzanie, otrzymasz od nas:

  • koc,
  • opowiadacz w j. pol./ang.,
  • kamizelkę ratunkową.

Dzięki temu rejs galarem po stoczni będzie w pełni komfortowy.

Co zabrać ze sobą na zwiedzanie Stoczni Gdańskiej?

Jeśli planujesz wziąć udział w rejsie po Stoczni Gdańskiej, pamiętaj, że łódź jest otwarta, więc ubierz się odpowiednio do aktualnych warunków pogodowych. Warto zabrać ze sobą ciepłą kurtkę lub polar, wodoodporny płaszcz lub nawet parasol w przypadku deszczu. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć stocznię w pełnej okazałości i cieszyć się zwiedzaniem bez żadnych przeszkód.

Na pokładzie galara nie musisz martwić się o jedzenie i picie – dozwolone jest spożywanie napojów,  jedzenia oraz przekąsek zakupionych w kawiarni Yard.Cafe znajdującej się na terenie Przystani Galar Gdański.

Jeśli chcesz zabrać ze sobą swojego pupila, to możesz to zrobić bez dodatkowej opłaty. Pamiętaj jednak, że w przypadku psów muszą one mieć założony kaganiec podczas rejsu, aby zapewnić bezpieczeństwo pozostałym uczestnikom wyprawy. Właściciele/opiekunowie zwierząt ponoszą pełną odpowiedzialność za swoje pupile, dlatego warto zadbać o to, aby zachowywały się spokojnie i nie wyrządziły szkód w czasie wycieczki.

Stocznia Gdańska | Dla kogo przeznaczony jest rejs?

Rejs po Stoczni Gdańskiej to idealna atrakcja dla każdego, niezależnie od wieku. To doskonała okazja, aby zobaczyć z bliska jak powstają największe statki na świecie, a także aby poznać historię i tradycje przemysłu stoczniowego. Wycieczka jest polecana w szczególności:

Dla dorosłych – rejs po Stoczni Gdańskiej to świetna okazja do relaksu i odpoczynku, podczas którego można zobaczyć największe zabytki Gdańska, a także poznać historię miasta i jego portu.

Dla młodzieży i dzieci – oferowany rejs to nie tylko ciekawa atrakcja, ale również wspaniała lekcja historii i geografii. W trakcie wycieczki przewodnik opowie o historii Stoczni Gdańskiej, o tym, jak powstają statki, jakie są ich podzespoły i jak funkcjonuje port. Najmłodsi z pewnością będą zachwyceni możliwością zobaczenia tak dużych i imponujących jednostek pływających na własne oczy.

Dla rodzin – zwiedzanie Stoczni Gdańskiej na pokładzie galara to doskonała okazja do spędzenia czasu z bliskimi na świeżym powietrzu, podziwiania piękna Gdańska, a także nawiązania ciekawych rozmów na tematy związane z historią miasta i jego portu.

Dla osób z niepełnosprawnościami – rejs jest dostosowany do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi, dzięki czemu wszyscy zainteresowani wycieczką mogą bez przeszkód cieszyć się atrakcjami i zobaczyć wszystko, co najpiękniejsze w Gdańsku.

Dla firm, szkół i grup zorganizowanych – oferowana atrakcja to doskonały pomysł na integrację, team building czy wycieczkę edukacyjną. Może być również świetną okazją do zacieśnienia relacji między pracownikami, a także do poznania ciekawych faktów na temat historii i funkcjonowania portu oraz słynnej gdańskiej stoczni.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu: hello@galar.org.

REGULAMIN
I. ZAKRES I PRZEDMIOT REGULAMINU
1. Niniejszy regulamin opisuje procedurę świadczenia usługi (wykonanie rejsu) przez Galar Gdański będącej marką Fundacji Galar Gdański.
2. Adres siedziby Fundacji Galar Gdański: al. Grunwaldzka 5, 80-236 Gdańsk, NIP: 9571101331, REGON: 369372856.
II. ZASADY I WARUNKI ŚWIADCZENIA USŁUGI
Usługi turystyczne świadczone przez Galar Gdański w zakresie rejsów wycieczkowych po Gdańsku wykonywane są z zachowaniem wszystkich wymaganych przepisami norm, zapewniając bezpieczeństwo pasażerom i załodze. Rejsy odbywają się replikami starodawnych, drewnianych łodzi typu Galar.
Zasady obowiązujące osoby znajdujące się na pokładzie łodzi i zasady zwrotu/ zmiany biletów:
1. Osoby indywidualne wchodzą na pokład za okazaniem ważnego biletu.
2. Jednorazowo na łódź może wsiąść nie więcej niż 12 osób.
3. Wejście na łódź powinno odbywać się w sposób spokojny, tak by nie stwarzać zagrożenia dla siebie i pozostałych pasażerów.
4. Pasażerowie po wejściu na pokład zobowiązani są do podporządkowywania się poleceniom wydawanym przez sternika.
5. Zabrania się wsiadania do łodzi osobom będącym pod znacznym wpływem alkoholu lub innych środków odurzających mimo dokonanej rezerwacji i opłacenia biletu. Osobą decydującą o tym kto nie może wsiąść na pokład z uwagi na ww stan jest sternik.
6. W uzasadnionych wypadkach sternik uprawniony jest do niewpuszczenia lub usunięcia z pokładu osób niestosujących się do zasad określonych niniejszym regulaminem bez możliwości zwrotu kosztów biletu.
7. Uczestnicy rejsu poniżej 18 roku życia zobowiązani są do noszenia kamizelek ratunkowych.
8. Dzieci i młodzież szkolna do 18 roku życia muszą znajdować się pod opieką rodzica lub opiekuna.
9. Obowiązuje zakaz palenia tytoniu oraz innych środków odurzających na pokładzie łodzi.
10. Na pokładzie łodzi dozwolone jest spożywanie alkoholu jedynie za zgodą sternika.
11. Na pokład łodzi dozwolone jest zabranie nieagresywnych, spokojnych zwierząt domowych. W przypadku psów wymagany jest kaganiec. Za ewentualne wszelkie szkody wyrządzone przez zwierzę w pełni odpowiada właściciel lub opiekun zwierzęcia.
12. Zabrania się wrzucania do wody śmieci lub innych przedmiotów.
13. Podczas płynięcia łodzią oraz w czasie mijania się z innymi jednostkami pływającymi, surowo zabrania się: wstawania z miejsca, wychylania się za burtę, chwytania się odbojników burtowych łodzi, zaczepiania mijanej jednostki, zmiany miejsca siedzenia, zamieniania się miejscami z innymi osobami.
14. Podczas przepływania pod mostami i kładkami, surowo zabrania się: wstawania z miejsca siedzenia, wychylania się za burtę, unoszenia rąk do góry, chwytania się mostów, chwytania się odbojników burtowych łodzi, zmiany miejsca siedzenia, zamieniania się miejscami z innymi osobami. W przypadku wysokiego stanu wody, podczas przepływania pod kładkami należy schylić lekko głowę.
15. Na pokład nie zabiera się przedmiotów o znacznych gabarytach mogących utrudnić żeglugę.
16. Za ewentualne szkody wyrządzone przez pasażera Galarowi Gdańskiemu lub osobom trzecim z przyczyn leżących po jego stronie odpowiedzialność ponosi pasażer lub jego opiekun.
17. W przypadku zniszczenia, zagubienia, zostawienia lub kradzieży rzeczy wartościowych podczas rejsu łodzią Galar Gdański nie ponosi odpowiedzialności.
18. Galar Gdański nie ponosi odpowiedzialności za szkody i wypadki spowodowane przez pasażerów nie stosujących się do zasad niniejszego regulaminu.
19. Łódź jest otwartopokładowa – zaleca się przygotowanie ubioru odpowiednio do pogody.
20. Galar Gdański nie ponosi odpowiedzialności za zmiany i niedogodności powstałe w trakcie trwania rejsu z przyczyn od niego nie zależnych, np.: działanie siły wyższej, nagłe załamanie pogody itp.
21. Galar Gdański zastrzega sobie prawo zmiany trasy rejsu oraz ilości i kolejności odwiedzanych miejsc/przystanków wynikających z zaistniałych warunków pogodowych, warunków panujących na torze wodnym oraz ze względu na bezpieczeństwo załogi, pasażerów i łodzi.
22. Galar Gdański zastrzega sobie prawo do odwołania rejsu w przypadku silnych opadów deszczu lub innych warunków uniemożliwiających żeglugę. W takim przypadku Klient ma prawo żądać zwrotu pełnej kwoty biletu lub zmiany terminu rejsu.
23. Kupując bilet przez stronę www.galar.org Klient ma prawo zrezygnować z rejsu, zmienić jego termin lub godzinę bez podawania przyczyny i ponoszenia żadnych kosztów do 24h przed godziną rejsu. W celu anulowania lub zmiany rezerwacji konieczny jest kontakt mailowy z Galar Gdański na adres hello@galar.org .
24. Wszelkie zastrzeżenia odnośnie wykonanej usługi oraz reklamacje należy zgłaszać mailowo na adres: hello@galar.rog.pl. Reklamacje zostaną rozpatrzone w przeciągu 7 dni roboczych.
25. Pasażerowie uczestnicząc w rejsie wyrażają bez zastrzeżeń zgodę na warunki określone niniejszym regulaminem.
26. Galar Gdański prowadzi zdalną Obsługę Klienta w zakresie przyjmowania rezerwacji i rozpatrywania reklamacji: e-mail: hello@galar.org.pl, tel. +48 500 609 999.
27. Usługa Rejsów Turystycznych prowadzona jest przy ul. Dokowej 1, 80-863 Gdańsk.
III. POLITYKA PRYWATNOŚCI
1. Administratorem danych osobowych w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2018 r., poz. 1000) jest: Galar Gdański, al. Grunwaldzka 5, 80-236 Gdańsk, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000716387, REGON: 369372856, NIP: 9571101331.
2. Galar Gdański przetwarza dane osobowe wymagane w formularzu rezerwacyjnym w celu świadczenia usług drogą elektroniczną, zawierania i wykonywania umów sprzedaży produktów zamówionych przez Klienta.
3. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale jednocześnie niezbędne do realizacji umowy i zakupów.
4. Dane osobowe przechowujemy do czasu wygaśnięcia umowy, ale z zastrzeżeniem, że mogą być one przechowywane w celach procedowania reklamacji, celach statystycznych, marketingowych oraz rozliczeniowych w sytuacjach, w których jest to wymagane lub dozwolone zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
5. Do kontaktu z Administratorem służy następujący adres e-mail: info@galar.org. Poprzez kontakt z Administratorem danych osobowych Klient może zażądać dostępu do swoich danych w celu ich zmiany, sprostowania, usunięcia, przeniesienia lub wnieść sprzeciw wobec ich dalszego przetwarzania.
IV. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Administrator nie ponosi odpowiedzialności wobec Klienta za działania wynikłe ze strony pośrednika płatności i rezerwacji.
2. Administrator zastrzega sobie prawo do zamieszczenia na sprzedawanych biletach imienia i nazwiska Klienta dla celów weryfikacyjnych podczas wydarzenia oraz wyeliminowania procedury zakupu biletów przez Klientów w celu ich dalszej odsprzedaży z zyskiem.
3. Każda próba zakupu biletów w celu ich dalszej odsprzedaży z zyskiem jest wykroczeniem (Art. 133 Kodeksu wykroczeń) i zostanie zgłoszona odpowiednim organom ścigania. Bilety będące przedmiotem ofert odsprzedaży z zyskiem mogą zostać unieważnione. Administrator zastrzega sobie prawo do odmowy Klientowi zwrotu środków za bilety zakupione w celu dalszej sprzedaży z zyskiem.
4. Galar Gdański zastrzega sobie prawo do rejestrowania wydarzenia i utrwalania wizerunku Klientów przy użyciu urządzeń cyfrowych w celu rejestracji przebiegu rejsów. Kupując bilet, Klient automatycznie wyraża zgodę na rejestrację jego wizerunku.
5. Kwestie nie ujęte w regulaminie zaleca się rozwiązywać polubownie. Wszelkie nierozwiązane spory będą rozstrzygane przez sądy powszechne właściwe miejscowo dla siedziby Fundacji Galar Gdański.
Regulamin obowiązuje od dn. 01 maja 2021 roku.

Gdańsk | Rejs po Stoczni Gdańskiej, którego nie da się zapomnieć

Podróżowanie jest Twoją pasją i lubisz brać udział w nietypowych formach zwiedzania? A może masz dość zatłoczonych ulic i wielkich statków, na których aż roi się od innych pasażerów? W takim razie rejs galarem po Stoczni Gdańskiej to idealna atrakcja dla Ciebie! W trakcie wycieczki poznasz wiele ciekawostek i usłyszysz historie, których nie znajdziesz w komercyjnych przewodnikach – a to wszystko w miłej, kameralnej atmosferze.

Zwiedzanie Stoczni Gdańskiej oraz inne rejsy po Gdańsku na pokładzie galara to wspaniała możliwość, by poznać miasto z innej perspektywy. To również oryginalny pomysł na romantyczny wieczór, integrację firmową czy atrakcję dla dzieci. Odwiedź Gdańsk i wybierz się w wyjątkowy rejs po stoczni – niech Twoje wakacje będą niezapomniane!

Wioletta
Poland
Czytaj więcej
Piękna, niezapomniana wyprawa. Trochę naszukaliśmy się miejsca zbiórki. Przemiła Pani przewodniczka. Poznaliśmy Gdańsk "od zaplecza::)
Marta
Poland
Czytaj więcej
Świetna wycieczka o niebo lepsza niż dużym statkiem, ciekawe opowieści przewodnika, mała grupa, zwiedzanie stoczni ekstra polecam mocno
Mariola
Poland
Czytaj więcej
5 stars! Bardzo urokliwy rejs i przesympatyczna ekipa! Synek byl zachwycony rejsem. Goraco polecam!!👌👌👌
Jadwiga
Poland
Czytaj więcej
5 stars! Bardzo urokliwy rejs i przesympatyczna ekipa! Synek byl zachwycony rejsem. Goraco polecam!!👌👌👌
Witold
Poland
Czytaj więcej
Gorąco polecam szczególnie tym, którzy mają opory by popływać sobie kajakiem. Czuć bliską więź z wodą.
Poprzedni
Następny
Kalendarz wszystkich rejsów
Udostępnij stronę
Zobacz pozostałe rejsy
Galarem po Gdańsku
Rejs na Zachód Słońca
Nocny Rejs po Stoczni
wynajem Łodzi
Skip to content