fbpx
Z pasji do wody i tradycji

Nocny Rejs Galarem po Stoczni Gdańskiej

Weź udział w wyjątkowej atrakcji i odkryj Gdańsk nocą! Wycieczka statkiem pod gwieździstym niebem to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć tereny stoczniowe oraz Port Gdańsk rozświetlone tysiącami świateł. W trakcie rejsu będziesz świadkiem prac odbywających się na stoczniach oraz posłuchasz ciekawych informacji na temat historii tego miejsca. Nocny rejs odbywa się 12-osobową repliką historycznej łodzi Galar – jedynym takim okazem w całym Gdańsku!

Nie ma nic piękniejszego, niż nocne podziwianie miasta z pokładu wyjątkowego statku. To niezapomniane wrażenia, których nie da się opisać słowami. Zarezerwuj swój bilet na nocny rejs Galarem po Stoczni i przeżyj tą niezapomnianą przygodę już dziś!

W związku ze zmianą przepisów portowych, które zakazują jednostkom komercyjnym wpływanie na akweny stoczniowe, rejsy po stoczni zostają zawieszone do odwołania. 

Zobacz Gdańsk nocą z pokładu Galara

Nocny rejs Galarem to nie tylko okazja do podziwiania malowniczych krajobrazów Gdańska, ale również niepowtarzalna szansa na poznanie specyfiki gdańskiego przemysłu stoczniowego. Podczas wycieczki będziesz mieć okazję przyjrzeć mu się bliżej z poziomu wody. Rejs odbywa się pod osłoną nocy, dając gwarancję niesamowitych widoków, niemożliwych do zobaczenia w ciągu dnia. Całość okraszona jest historiami naszego przewodnika, który w trakcie trwania wycieczki będzie dzielił się z Wami ciekawostkami – zarówno o mieście, jak i o słynnej gdańskiej stoczni. Gdańsk nocą jest jeszcze piękniejszy, niż za dnia – wskocz z nami na pokład Galara i przekonaj się, ile uroku kryje w sobie to nadmorskie miasto.

Wyrusz w nocny rejs ze Stoczni Gdańskiej

Rozpocznij nocną wycieczkę z Przystani Galar, która znajduje się tuż przy gdańskiej stoczni. To historyczne miejsce stanowiło kiedyś miejsce pracy dla kilkunastu tysięcy osób i było zamknięte dla turystów przez ponad 170 lat. Gdańska stocznia została otwarta w miejscu dawnych niemieckich stoczni po roku 1945. To tutaj działała NSZZ „Solidarność” – związek zawodowy, który doprowadził do upadku komunizmu w naszym kraju. Obecnie, Stocznia Gdańska to nie tylko miejsce budowy i naprawy statków, ale również symbol walki o wolność, demokrację i prawa pracownicze w Polsce. Wszystko to za sprawą wydarzeń, które miały tam miejsce w latach 70. i 80. XX wieku – o tym jednak szerzej opowie Wam nasz przewodnik w czasie rejsu.

Nocny rejs po Motławie | Trasa

Wyrusz w godzinny rejs po Motławie i zobacz Gdańsk nocą, jakiego jeszcze nie znałeś! Opłyń Wyspę Ostrów, na której znajduje się Stocznia Gdańska oraz Gdańska Stocznia „Remontowa” – piąty pod względem wielkości obiekt tego typu na świecie. Dlaczego warto? Nocny rejs po Stoczni Gdańskiej to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć jej pracę od wewnątrz w wyjątkowo urokliwych okolicznościach. W trakcie wycieczki będziesz obserwować specjalistyczne statki, portowe dźwigi będące symbolem miasta i nabrzeża Portu Gdańsk. Nocny rejs Galarem to także doskonała okazja, aby z bliska przyjrzeć się pracy stoczniowców, którzy niezwykle ciężko pracują budując nowe jednostki pływające. Decydując się na wzięcie udziału w wyprawie, czeka cię wiele niezapomnianych wrażeń – unosząc się na wodach Motławy zobaczysz zabytkowe kamienice, kościoły i katedry, które oświetlone nocą prezentują się niezwykle malowniczo.

Nocny Rejs po Motławie kończy się w tym samym miejscu, w którym się rozpoczął – nieopodal Stoczni Gdańskiej.

Nocny rejs Galarem – lokalizacja

ul. Dokowa 1, 80-863 Gdańsk

Teren Stoczni Cesarskiej jest objęty opłatą parkingową w wysokości 3 zł za godzinę lub 12 zł za 24 godziny. Płatności można dokonać bezpośrednio w parkomacie lub poprzez aplikację ePARK. Jeśli masz dodatkowe pytania o nocne rejsy po stoczni, zapraszamy do kontaktu.

Nocny rejs Galarem po Stoczni – wyposażenie

Przed rozpoczęciem rejsu otrzymasz:

  • koc,
  • opowiadacz w j. pol./ang.,
  • kamizelkę ratunkową.

Nocny rejs po Stoczni | Co ze sobą zabrać?

Przede wszystkim dobry nastrój – nic więcej nie potrzeba. Dobrze jest ubrać się odpowiednio do pogody – łódź jest otwarta, co gwarantuje niesamowite widoki na panoramę miasta. Niestety nie mamy wpływu na pogodę, a Gdańsk nocą bywa chłodny – aby uniknąć dyskomfortu w czasie wycieczki, zalecamy zabranie ze sobą ciepłej bluzy lub kurtki.

Na pokładzie galara nie musisz martwić się o jedzenie i picie – dozwolone jest spożywanie napojów,  jedzenia oraz przekąsek zakupionych w kawiarni Yard.Cafe znajdującej się na terenie Przystani Galar Gdański.

Akceptujemy zwierzęta domowe (bez dodatkowej opłaty). W przypadku psa, w trosce o bezpieczeństwo pozostałych pasażerów musi on mieć założony kaganiec na czas rejsu. W razie wyrządzenia szkód przez zwierzę, pełna odpowiedzialność spoczywa na jego właścicielu/opiekunie.

Kto może wziąć udział w nocnym rejsie po Motławie?

Nocny rejs Galarem po Stoczni to oferta przeznaczona dla dorosłych, młodzieży, osób z niepełnosprawnościami, firm i grup zorganizowanych, które chcą odkryć Gdańsk z zupełnie nowej perspektywy. Ze względu na charakter wycieczki statkiem, godziny startu oraz czas trwania, rejs przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz młodzieży. Rodziny z dziećmi zapraszamy do skorzystania z innych propozycji w naszej ofercie:

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu: hello@galar.org.

REGULAMIN
I. ZAKRES I PRZEDMIOT REGULAMINU
1. Niniejszy regulamin opisuje procedurę świadczenia usługi (wykonanie rejsu) przez Galar Gdański będącej marką Fundacji Galar Gdański.
2. Adres siedziby Fundacji Galar Gdański: al. Grunwaldzka 5, 80-236 Gdańsk, NIP: 9571101331, REGON: 369372856.
II. ZASADY I WARUNKI ŚWIADCZENIA USŁUGI
Usługi turystyczne świadczone przez Galar Gdański w zakresie rejsów wycieczkowych po Gdańsku wykonywane są z zachowaniem wszystkich wymaganych przepisami norm, zapewniając bezpieczeństwo pasażerom i załodze. Rejsy odbywają się replikami starodawnych, drewnianych łodzi typu Galar.
Zasady obowiązujące osoby znajdujące się na pokładzie łodzi i zasady zwrotu/ zmiany biletów:
1. Osoby indywidualne wchodzą na pokład za okazaniem ważnego biletu.
2. Jednorazowo na łódź może wsiąść nie więcej niż 12 osób.
3. Wejście na łódź powinno odbywać się w sposób spokojny, tak by nie stwarzać zagrożenia dla siebie i pozostałych pasażerów.
4. Pasażerowie po wejściu na pokład zobowiązani są do podporządkowywania się poleceniom wydawanym przez sternika.
5. Zabrania się wsiadania do łodzi osobom będącym pod znacznym wpływem alkoholu lub innych środków odurzających mimo dokonanej rezerwacji i opłacenia biletu. Osobą decydującą o tym kto nie może wsiąść na pokład z uwagi na ww stan jest sternik.
6. W uzasadnionych wypadkach sternik uprawniony jest do niewpuszczenia lub usunięcia z pokładu osób niestosujących się do zasad określonych niniejszym regulaminem bez możliwości zwrotu kosztów biletu.
7. Uczestnicy rejsu poniżej 18 roku życia zobowiązani są do noszenia kamizelek ratunkowych.
8. Dzieci i młodzież szkolna do 18 roku życia muszą znajdować się pod opieką rodzica lub opiekuna.
9. Obowiązuje zakaz palenia tytoniu oraz innych środków odurzających na pokładzie łodzi.
10. Na pokładzie łodzi dozwolone jest spożywanie alkoholu jedynie za zgodą sternika.
11. Na pokład łodzi dozwolone jest zabranie nieagresywnych, spokojnych zwierząt domowych. W przypadku psów wymagany jest kaganiec. Za ewentualne wszelkie szkody wyrządzone przez zwierzę w pełni odpowiada właściciel lub opiekun zwierzęcia.
12. Zabrania się wrzucania do wody śmieci lub innych przedmiotów.
13. Podczas płynięcia łodzią oraz w czasie mijania się z innymi jednostkami pływającymi, surowo zabrania się: wstawania z miejsca, wychylania się za burtę, chwytania się odbojników burtowych łodzi, zaczepiania mijanej jednostki, zmiany miejsca siedzenia, zamieniania się miejscami z innymi osobami.
14. Podczas przepływania pod mostami i kładkami, surowo zabrania się: wstawania z miejsca siedzenia, wychylania się za burtę, unoszenia rąk do góry, chwytania się mostów, chwytania się odbojników burtowych łodzi, zmiany miejsca siedzenia, zamieniania się miejscami z innymi osobami. W przypadku wysokiego stanu wody, podczas przepływania pod kładkami należy schylić lekko głowę.
15. Na pokład nie zabiera się przedmiotów o znacznych gabarytach mogących utrudnić żeglugę.
16. Za ewentualne szkody wyrządzone przez pasażera Galarowi Gdańskiemu lub osobom trzecim z przyczyn leżących po jego stronie odpowiedzialność ponosi pasażer lub jego opiekun.
17. W przypadku zniszczenia, zagubienia, zostawienia lub kradzieży rzeczy wartościowych podczas rejsu łodzią Galar Gdański nie ponosi odpowiedzialności.
18. Galar Gdański nie ponosi odpowiedzialności za szkody i wypadki spowodowane przez pasażerów nie stosujących się do zasad niniejszego regulaminu.
19. Łódź jest otwartopokładowa – zaleca się przygotowanie ubioru odpowiednio do pogody.
20. Galar Gdański nie ponosi odpowiedzialności za zmiany i niedogodności powstałe w trakcie trwania rejsu z przyczyn od niego nie zależnych, np.: działanie siły wyższej, nagłe załamanie pogody itp.
21. Galar Gdański zastrzega sobie prawo zmiany trasy rejsu oraz ilości i kolejności odwiedzanych miejsc/przystanków wynikających z zaistniałych warunków pogodowych, warunków panujących na torze wodnym oraz ze względu na bezpieczeństwo załogi, pasażerów i łodzi.
22. Galar Gdański zastrzega sobie prawo do odwołania rejsu w przypadku silnych opadów deszczu lub innych warunków uniemożliwiających żeglugę. W takim przypadku Klient ma prawo żądać zwrotu pełnej kwoty biletu lub zmiany terminu rejsu.
23. Kupując bilet przez stronę www.galar.org Klient ma prawo zrezygnować z rejsu, zmienić jego termin lub godzinę bez podawania przyczyny i ponoszenia żadnych kosztów do 24h przed godziną rejsu. W celu anulowania lub zmiany rezerwacji konieczny jest kontakt mailowy z Galar Gdański na adres hello@galar.org .
24. Wszelkie zastrzeżenia odnośnie wykonanej usługi oraz reklamacje należy zgłaszać mailowo na adres: hello@galar.rog.pl. Reklamacje zostaną rozpatrzone w przeciągu 7 dni roboczych.
25. Pasażerowie uczestnicząc w rejsie wyrażają bez zastrzeżeń zgodę na warunki określone niniejszym regulaminem.
26. Galar Gdański prowadzi zdalną Obsługę Klienta w zakresie przyjmowania rezerwacji i rozpatrywania reklamacji: e-mail: hello@galar.org.pl, tel. +48 500 609 999.
27. Usługa Rejsów Turystycznych prowadzona jest przy ul. Dokowej 1, 80-863 Gdańsk.
III. POLITYKA PRYWATNOŚCI
1. Administratorem danych osobowych w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2018 r., poz. 1000) jest: Galar Gdański, al. Grunwaldzka 5, 80-236 Gdańsk, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000716387, REGON: 369372856, NIP: 9571101331.
2. Galar Gdański przetwarza dane osobowe wymagane w formularzu rezerwacyjnym w celu świadczenia usług drogą elektroniczną, zawierania i wykonywania umów sprzedaży produktów zamówionych przez Klienta.
3. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale jednocześnie niezbędne do realizacji umowy i zakupów.
4. Dane osobowe przechowujemy do czasu wygaśnięcia umowy, ale z zastrzeżeniem, że mogą być one przechowywane w celach procedowania reklamacji, celach statystycznych, marketingowych oraz rozliczeniowych w sytuacjach, w których jest to wymagane lub dozwolone zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
5. Do kontaktu z Administratorem służy następujący adres e-mail: info@galar.org. Poprzez kontakt z Administratorem danych osobowych Klient może zażądać dostępu do swoich danych w celu ich zmiany, sprostowania, usunięcia, przeniesienia lub wnieść sprzeciw wobec ich dalszego przetwarzania.
IV. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Administrator nie ponosi odpowiedzialności wobec Klienta za działania wynikłe ze strony pośrednika płatności i rezerwacji.
2. Administrator zastrzega sobie prawo do zamieszczenia na sprzedawanych biletach imienia i nazwiska Klienta dla celów weryfikacyjnych podczas wydarzenia oraz wyeliminowania procedury zakupu biletów przez Klientów w celu ich dalszej odsprzedaży z zyskiem.
3. Każda próba zakupu biletów w celu ich dalszej odsprzedaży z zyskiem jest wykroczeniem (Art. 133 Kodeksu wykroczeń) i zostanie zgłoszona odpowiednim organom ścigania. Bilety będące przedmiotem ofert odsprzedaży z zyskiem mogą zostać unieważnione. Administrator zastrzega sobie prawo do odmowy Klientowi zwrotu środków za bilety zakupione w celu dalszej sprzedaży z zyskiem.
4. Galar Gdański zastrzega sobie prawo do rejestrowania wydarzenia i utrwalania wizerunku Klientów przy użyciu urządzeń cyfrowych w celu rejestracji przebiegu rejsów. Kupując bilet, Klient automatycznie wyraża zgodę na rejestrację jego wizerunku.
5. Kwestie nie ujęte w regulaminie zaleca się rozwiązywać polubownie. Wszelkie nierozwiązane spory będą rozstrzygane przez sądy powszechne właściwe miejscowo dla siedziby Fundacji Galar Gdański.
Regulamin obowiązuje od dn. 01 maja 2021 roku.

Jakie wieczorne atrakcje oferuje Gdańsk? | Nocny rejs po Motławie

Gdańsk to miasto bogate w historię, kulturę i zabytki, które swoim odwiedzającym oferuje liczne atrakcje zarówno za dnia, jak i nocą. Bez wątpienia, jednym z ciekawszych sposobów na spędzenie tutaj wieczoru jest rejs po Motławie, który pozwala podziwiać piękne panoramy Grodu Neptuna po zmroku, gdy budynki stają się podświetlone, a na ulicach rozbłyskuje światło latarni.

W trakcie rejsu można usłyszeć fascynujące opowieści przewodnika o historii Gdańska, oraz podziwiać kultowe już dla miasta miejsca pod osłoną nocy. Mowa tutaj przede wszystkim o stoczni gdańskiej, która w przeszłości była strefą kluczowych dla naszego narodu wydarzeń. Nocny rejs po Motławie odbywa się repliką polskiego statku rzecznego Galar. Okres największej eksploatacji łodzi tego typu przypada na wiek XVIII, jednak nawet dziś zachwycają one swoim urokiem.

Nocny rejs po Gdańsku

Zapraszamy na wyjątkowe nocne wycieczki statkiem Galar po stoczni gdańskiej, podczas których będzie można zobaczyć Gdańsk nocą i z bliska przyjrzeć się pracy stoczniowców. Nocny rejs to idealny sposób na zakończenie dnia w Gdańsku. Nasze wieczorne atrakcje (Gdańsk) obejmują wspaniałe widoki na mosty, wieże i fortyfikacje, podświetlone na tle ciemnego nieba. W trakcie rejsu zobaczysz słynny dźwig portowy, majestatyczne statki oraz malownicze krajobrazy wzdłuż rzeki Motławy.

Nasza ekipa przewodników turystycznych zadba o to, by każdy uczestnik rejsu poznał historię i tajniki tych niezwykłych miejsc. Będziemy mieli też dla Ciebie niespodziankę – ciepły koc, który umili Ci ten wyjątkowy czas spędzony na pokładzie statku.

Jeśli chcesz zobaczyć Gdańsk nocą i poczuć jego magiczną atmosferę, zapraszamy na nasze nocne wycieczki Galarem po stoczni gdańskiej. To niezapomniane doświadczenie, którego na pewno nie będziesz żałować. Już dziś zarezerwuj termin i odkryj Gdańsk, jakiego do tej pory nie znałeś.

Michał
Poland
Czytaj więcej
Bardzo otwarta i przyjazna para, która zapewnia nam bardzo dobrą i pouczającą wycieczkę przez port.
Kamil
Poland
Czytaj więcej
Magicznie.
Bogna
Poland
Czytaj więcej
Polecam z czystym sumieniem nocny rejs po stoczni, niepowtarzalne widoki, do tego bardzo ciekawe opowieści przewodnika. 10 na 10.
Seweryn
Poland
Czytaj więcej
Super podejście organizatorów. Duża wiedza przewodnika, mnóstwo informacji historycznych i współczesnych o Gdańsku i stoczni. Jednocześnie dbałość o bezpieczeństwo w trakcie rejsu. Gorąco polecam!
Barbara
Poland
Czytaj więcej
Fantastyczny rejs, przemili przewodnicy i absolutnie magiczne miejsca. Polecam nawet mieszkańcom Trójmiasta, takiego Gdańska nie znaliście.
Poprzedni
Następny
Kalendarz wszystkich rejsów
Udostępnij stronę

W związku ze zmianą przepisów portowych, które zakazują jednostkom komercyjnym wpływanie na akweny stoczniowe, rejsy po stoczni zostają zawieszone do odwołania. 

W związku ze zmianą przepisów portowych, które zakazują jednostkom komercyjnym wpływanie na akweny stoczniowe, rejsy po stoczni zostają zawieszone do odwołania. 

Zobacz pozostałe rejsy
Galarem po Gdańsku
Galarem po Stoczni
Rejs na Zachód Słońca
wynajem Łodzi
Skip to content